5/20/2022 1:49:45 AM | جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۲:۳۸
معاون ستاد کل نیرو‌های مسلح:
شرایط شکوفایی نخبگان را در نیروهای مسلح فراهم می‌کنیم
معاون علوم، تحقیقات و فناوری ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: باید با تمام توان کار می‌کنیم تا فضایی که یک نخبه نیاز دارد که در آن شکوفا شود، فراهم آید.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار محمد مهدی‌نژاد نوری، در آیین افتتاح «نمایشگاه نخبگان، ذوالفقارعلمی ولایت» گفت: مسئله نخبگان همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بوده است و ما هم که سرباز ولایت هستیم قطعا باید در راستای تحقق منویات ایشان حرکت کنیم.
وی افزود: برای اینکه بتوانیم تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را به منصه ظهور برسانیم، در ستاد کل نیرو‌های مسلح اقدامات متعددی انجام داده‌ایم. همچنین مصوباتی در این خصوص در ستاد کل نیرو‌های مسلح تصویب شده است که براساس یکی از آنها، ما موظف به تهیه سندی برای زیست بوم نخبگانی در نیرو‌های مسلح شده‌ایم، یعنی مسئله نخبگان آنقدر خوب در نیرو‌های مسلح نهادینه شود که تمام نیازهای‌مان را خودمان برطرف کنیم.
معاون علوم، تحقیقات و فناوری ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: از طرفی، این مورد هم برای ما مطرح است که یک نخبه علمی در چه فضایی احساس راحتی می‌کند. ما باید با تمام توان کار می‌کنیم تا فضایی را که یک نخبه نیاز دارد که در آن شکوفا شود، فراهم کنیم.
سردار سرتیپ مهدی‌نژاد نوری خاطرنشان کرد: بر همین اساس، ما باید تجهیزات و شغل‌های مناسب نخبگان را ایجاد کنیم. بحث منزلت و معیشت نخبگان نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چون ذهن نخبه را آزاد می‌کند تا او شکوفا شود و در این خصوص برنامه‌های دیگری نیز در دست تدوین است تا بتوانیم از نخبگان بهره‌برداری حداکثری داشته باشیم.
 
 
 
 
 


 
نمایشگاه نخبگان وظیفه «ذوالفقار علمی ولایت» برگزار شد
 
آیین افتتاح نمایشگاه «نخبگان ذوالفقار علمی ولایت» که دستاوردهای نخبگان وظیفه ارتش است، در مرکز تحقیقات ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
امیر سرتیپ دوم نصراللهی معاون علوم، تحقیقات و فناوری ارتش در این مراسم با اشاره به نقش نخبگان در مسیر تاریخی ایجاد تمدن نوین اسلامی گفت: نخبگان در این مسیر رسالتی مهم و تاریخی برعهده دارند و ما نیز وظیفه داریم با ایجاد ساختارهای مناسب، شرایط بهره‌مندی از توانایی نخبگان و نگهداشت آنها را اجرایی کنیم.
وی با تاکید بر ضرورت و اهمیت بکارگیری نخبگان و استعدادهای برتر در ارتش اظهار داشت: در این عرصه تلاش شده است که به نحو شایسته‌ای با نخبگان علمی و استعدادهای برتر برخورد شود که در شأن ارتش انقلابی و مردم محور باشد.
امیر سرتیپ دوم نصراللهی افزود: در سال جاری تعدادی از نخبگان، استعدادهای برتر و همکاران تحقیقاتی در ارتش جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته شده‌اند که بیشتر آنها در حوزه‌های صنعتی، نظری، پزشکی و هنر دستاوردهای بزرگی به دست آورده‌اند. بخشی از دستاوردهای آنها را می‌توان در این نمایشگاه مشاهده کرد.
معاون علوم، تحقیقات و فناوری ارتش، «نمایش توانمندی‌های نخبگان وظیفه»، «اثبات کارایی طرح‌های اجرا شده توسط نخبگان»، «شناسایی ظرفیت‌های نخبگان برای پروژه‌های آتی» و «تبادل اطلاعات بین رده‌های تحقیقاتی به منظور هم افزایی با یکدیگر» را از اهداف این نمایشگاه دانست.
حجت‌الاسلام محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، سردار سرتیپ پاسدار مهدی نژاد معاون علوم، تحقیقات و فناوری ستاد کل نیروهای مسلح، امیر سرتیپ آراسته رئیس هیئت معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمعی از فرماندهان و مسئولان عالی رتبه ارتش و نخبگان نیز در این مراسم حضور داشتند.
 

لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=4931

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha