1/19/2022 1:14:06 AM | چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۷:۵۷
تحقق ۹۰ درصدی طرح سرباز مهارت در خراسان جنوبی
حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان استان،در جلسه بررسی اجرای طرح سرباز مهارت در استان گفت: براساس تفاهم نامه فی مابین وزارت و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح و سهمیه ابلاغی به خراسان جنوبی تا کنون ۹۰درصد تعهدات اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اجرایی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر از روابط عمومی و امور بین‌الملل اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، در راستای اجرای طرح "سرباز مهارت" در استان خراسان جنوبی ، جلسه ای با حضور فقیهی، نماینده طرح های ملی وزارت ورزش جوانان، حسن عزیزی مدیر کل ، قناد معاون امور جوانان، سیده اعظم اسلامی سرپرست معاونت توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان و نمایندگان نیروهای مسلح و جهاد دانشگاهی استان برگزار شد.

حسن عزیزی مدیر کل ورزش و جوانان استان ضمن عرض خیر مقدم و گرامیداشت هفته بسیج گفت : طرح سرباز مهارت و آموزش مهارت های کاری به سربازان طرحی است که با دستور مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، در بحث ایجاد بستر توانمند سازی و مهارت آفرینی برای سربازان عزیز در دست اقدام است.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان با گرامیداشت یاد و خاطره معمار فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره ) تصریح کرد: یکی از مهمترین رویکردهای دولت آیت الله رییسی رییس جمهور محترم، بحث ایجاد اشتغال فراگیر به ویژه برای قشر جوان جامعه است، که در همین راستا و تفاهم نامه وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص مهارت آموزی به سربازان وظیفه مقرر شد در هر سال بتوانیم زمینه اشتغال یک میلیون نفر را فراهم کنیم .

حسن عزیزی خاطرنشان کرد : در خراسان جنوبی آمارهای موجود حاکی از آن است که شش درصد جمعیت استان ، افراد جویای کار هستند که نقش ۸۰ تا ۸۵ درصدی جوانان جویای کار که جمعیتی بالغ بر ۲۷ هزار نفر می شود موید این نکته است که باید ما زمینه ای را برای مهارت آفرینی و اشتغال آن ها فراهم کنیم و تفاهم نامه مشترک ستاد کل نیروهای مسلح و مجموعه دستگاه های اجرایی از جمله وزارت ورزش و جوانان باعث شده است و در اجرای طرح سرباز مهارت اتفاق بسیار خوبی رقم خورد و بالغ بر ۹۰ درصد آن چه که بر عهده ما بوده است در استان خراسان جنوبی محقق شده است.


عزیزی با توجه به ضرورت مهارت آموزی به جوانان اظهار داشت: حلقه مفقوده ایجاد نظارت پایدار اشتغال، بحث مهارت آفرینی و مهارت افزایی برای جوانان است که برای ایجاد و آمادگی شرایط لازم برای کسب و کار و مهارت های زندگی محقق می شود.

فقیهی نماینده طرح های ملی وزارت و ورزش و جوانان طرح "سرباز مهارت " را بستر مناسبی برای مهارت‌آموزی، افزایش توانمندی و ایجاد اشتغال مولد پایدار برای قشر جوان عنوان و خاطر نشان کرد: در این طرح افراد می‌توانند علاوه بر آموزش نظامی، ضمن توانمندی، مقدمات شروع یک کار جدید و مهارت های زندگی را بیاموزند و برنامه‌ریزی دقیقی را برای آینده خود داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه سربازان به عنوان آینده‌سازان کشور محسوب می‌شوند، ادامه داد: در این طرح افراد در زمان پایان دوره خدمت سربازی، علاوه بر اخذ کارت پایان خدمت، گواهینامه معتبر دوره‌های تخصصی و عمومی نیز دریافت می‌کنند که این امر شانس اشتغال و کارآفرینی آن‌ها را افزایش می‌دهد.

قناد معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان نیز، گفت : طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح یا سرباز مهارت در استان خراسان جنوبی ، در سال ۹۹ به دلیل شرایط کرونا این طرح به نوعی متوقف شد ولی در سال ۹۸ ظرفیت ۸۰۰ نفری را از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح آموزش های لازم را دیدند و طی قراردادی که با جهاد دانشگاهی استان منعقد شد در بهمن ماه سال ۹۸ استارت کارشروع شد.

وی افزود : افراد در سه مرکز آموزش امام الرضاء (ع) ،  مرکز آموزش محمد رسول الله (ص) و سپاه انصار الرضاء (ع) آموزش دیدند و در سال ۱۴۰۰ تفاهم نامه ای بین نیروهای کل مسلح و وزارت ورزش و جوانان منعقد شد که برای هر استان سهمیه ای در نظر گرفته شده است که در خراسان جنوبی با ناجا و آجا سهمیه ۵۰۰ نفری و ۲۶۷ نفری برای خراسان جنوبی اختصاص دادند که جمع آموزشی که در هر ماه باید توسط عوامل اجرایی در خراسان جنوبی مدیریت شود ۷۶۷ نفر به صورت ماهیانه و در کل سال ۹۲۰۰ نفر آموزش خواهند دید .

وی تصریح کرد : آمار شش ماهه ما حاکی از این است که در مرکز آموزش امام رضا (ع) هزار و ۶۱۹  و در مرکز آموزشی محمد رسول الله (ص) دو هزار و ۳۱۳ نفر آموزش دیدند .


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=4453

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha