10/28/2021 6:11:38 PM | پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۴:۰۶
آموزش ۴۷ هزار سرباز در حوزه فنی حرفه‌ای/ استقبال سربازان از دوره‌های مهارت آموزی/ قانون سربازی نیاز به اصلاح دارد
مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سربازانی که مهارت خاصی ندارند می‌توانند در کلاس های آموزشی شرکت کنند. سال گذشته در حوزه کشاورزی بیش از ۴۷ هزار نفر و در حوزه فنی حرفه ای بیش از ۸۶ هزار نفر را آموزش و مدرک دادیم.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر، سردار موسی کمالی، مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح،  درباره مهارت آموزی سربازان، اظهار کرد: سربازان قبل از اعزام به سربازی در یک سامانه سرباز ماهر می‌توانند ثبت نام کنند و اگر مهارتی در رشته خاصی داشته باشند مشوق‌هایی را برای‌شان درنظر می‌گیریم و براساس آن محل خدمت، مرخصی، درجه و ... آن تعیین می‌شود.

سردار کمالی گفت: سربازان در پادگان غربالگری می‌شوند و اگر حرفه‌ای را بلد باشند اما مدرک نداشته باشند آزمون ادواری از آنها گرفته می‌شود و مدرک می‌دهیم. سازمان فنی حرفه‌ای این آزمون را می‌گیرد و در نهایت مدرک مهارت آموزی سازمان فنی و حرفه‌ای، که گواهی معتبر داخلی و بین المللی است، داده می‌شود.

او ادامه داد: سربازان را تقسیم‌بندی می‌شوند، به عنوان استاد- شاگردی و آموزش در محیط واقعی کار، آغاز به کار می‌کنند. بیش از 7 هزار کارگاه را سازمان فنی حرفه‌ای به عنوان کارگاه آموزش در محیط کار ثبت کرده است که سربازان در این کارگاه‌ها تجربه کسب می‌کند.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: سربازانی که مهارت خاصی ندارند می‌توانند در کلاسهای آموزشی شرکت کنند. سال گذشته در حوزه کشاورزی بیش از 47 هزار نفر و در حوزه فنی حرفه ای بیش از 86 هزار نفر را آموزش و مدرک دادیم.

سردار کمالی درباره استقبال سربازان از دوره‌های مهارت آموزی، بیان کرد: سربازان تحصیلکرده به دنبال این هستند که بعد از سربازی سر کارهایی که درسش را خوانده‌اند بروند به همین دلیل فقط مهارت‌های برنامه نویسی و کارآفرینی به آنها آموزش داده می‌شود اما آنهایی که مدرک تحصیلی ندارند از این دوره‌های مهارت آموزی در سربازی بسیار استقبال می‌کنند.

او گفت: دوران سربازی، فرصت خوبی است تا جوانان علاوه بر دفاع از امنیت کشور، حرفه‌ای را رایگان یاد گرفته و مدرک آن را داشته باشند.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح درباره اصلاح قانون سربازی، خاطرنشان کرد: بنده نیز معتقدم قانون سربازی نیاز به اصلاح دارد چراکه ما انتظار داریم جوانان‌مان از نظر حقوق، مزایا، لباس و خوراک در شرایطی باشند که در شان یک سرباز جمهوری اسلامی باشد از این جهت نیاز به اصلاح و پیش بینی منابع بیشتری دارد.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=4295

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha