10/28/2021 7:03:58 PM | پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲:۵۰
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای قم:
۷ هزار کارآموز قمی آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم از ارائه آموزش‌های مهارتی به بیش از ۷ هزار ۴۰۰ کارآموز و جویندگان‌کار در ۶ ماهه نخست سال جاری در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر به نقل از اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان قم، محمود تقی پور در گفت و گویی اظهار داشت: با توجه به ماهیت آموزش های فنی و حرفه ای که موجب فراگیری مهارت یا ارتقاء مهارتها می گردد، نقش به سزایی در کاهش نرخ بیکاری دارند که دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بر اساس آمارهای موجود سهم قابل توجهی از ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه ای این استان را به خود اختصاص داده اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم با اشاره به مهمترین فعالیت ها و عملکرد آموزشی این اداره کل و مراکز آموزشی تابعه در۶ ماهه نخست سال جاری گفت: ۷ هزا ر و ۴۴۱ نفر در قالب ۱ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۹۳۱ نفر ساعت در بخش دولتی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای این استان از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شدند که این آموزش‌ها در چهار بخش صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی به متقاضیان ارائه شده در حوزه های فنی و تخصصی است.

تقی پور بیان داشت : از مقدار آموزش یاد شده ۳ هزار و ۵۶۹  نفر در بخش دولتی شامل آموزش در پادگان، آموزش در زندان های استان، آموزش در صنایع و اصناف، آموزش جوار دانشگاه ،آموزش در روستاها و آموزش های ثابت در مراکز ۸ گانه آموزشی که از این تعداد یک هزار و ۳۴۴ نفر زن و ۲ هزار و ۲۲۵ نفر مرد بوده اند و ۳ هزار و ۸۷۲ نفر در آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای استان قم آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند که از این تعداد دو هزار و ۲۳ نفر زن و یک هزار و ۸۴۹ نفر مرد بوده اند. 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای قم ادامه داد: توانمندسازی افراد فاقد مهارت و ارائه آموزش های مهارتی در راستای یاری رساندن به ایجاد اشتغال پایدار در جامعه و حفظ آن در جامعه شغلی کشور مهمترین رسالت سازمان آموزش فنی و حر فه ای کشور است.

وی با اشاره به بازار محور بودن آموزش های فنی و حرفه ای استان بیان داشت: خصیصه این آموزش ها، نوعی پرورش «کارآفرین» است به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و دانش فنی، قادر به کسب فرصت های شغلی مناسبی خواهند بود و یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد می‌نمایند.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=4292

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha