9/23/2021 12:21:56 PM | پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۲:۳۸
تعیین تکلیف مشمولان غایب خدمت سربازی در دستور کار پلیس است
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: پیگیری غیبت مشمولان امری ضروری و تعیین تکلیف مشمولان غایب و تشویق جوانان برای اعزام به خدمت مقدس سربازی در دستور کار پلیس است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ اسماعیل کشتکار در نشست قرارگاه احضار و اعزام مشمولان غایب وظیفه عمومی شهرستان جنوبی در جیرفت افزود: پیگیری غیبت مشمولان امری ضروری است و باید تدابیری اتخاذ شود تا جوانان برای اعزام به خدمت مقدس سربازی تشویق و تمام مشمولان غایب نیز تعیین تکلیف شوند.

وی ادامه داد: اعزام مشمولان به خدمت مقدس سربازی ، نیاز به پیگیری جدی پلیس، آگاه سازی و همکاری خانواده ها در تشویق فرزندانشان دارد.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان کرمان، فراخوان مشمولان غایب و تامین نیروی انسانی برای نیروهای مسلح را از وظایف ناجا برشمرد و گفت: ضروری است با بهره گیری از توان و ظرفیت های ناجا، محدودیت ها و محرومیت های اجتماعی قانونی را برای این دسته از مشمولان با جدیت بیشتر پیگیری و  اجرا کنیم.

سرهنگ کشتکار با اشاره به ماده ۵۸ قانون وظیفه عمومی گفت: برابر این ماده، نیروی انتظامی موظف است در خصوص شناسایی، تعقیب و دستگیری مشمولان غایب و رسیدگی به وضعیت آنان اقدام کند.

وی خاطر نشان کرد: برابر ماده ۶۲ قوانین و مقررات وظیفه عمومی استخدام مشمولان به طور کلی در وزارتخانه ها و مؤسسات وابسته به دولت و در کارخانه ها و کارگاه ها و موسسات خصوصی بدون داشتن کارت پایان خدمت و معافیت ممنوع است.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=4218

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha