7/30/2021 5:07:52 PM | جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰
یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷:۳۸
نقش موثر آموزش مهارت ها در اشتغال زایی
صبح یکشنبه در حاشیه بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به نقش مهم آموزش در تقویت مهارت‌ها، اظهار کرد: توجه به این بخش زمینه ساز اشتغالزایی است.

صبح یکشنبه در حاشیه بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به نقش مهم آموزش در تقویت مهارت‌ها، اظهار کرد: توجه به این بخش زمینه ساز اشتغالزایی است.

وی در ادامه با بیان اینکه ۲۰ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای با امکانات زیرساختی مناسب و مربیانی ماهر در استان گیلان فعال هستند، افزود: مرکز آموزش و ارزیابی آنلاین علیرغم محدودیت‌های کرونایی به عنوان یک فرصت در مسیر توسعه دولت الکترونیک محسوب می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به احداث دهکده کودک و سرمایه گذاری ۳۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی، گفت: از ظرفیت بخش خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری مشترک برای توسعه و فرهنگ سازی به‌ویژه در حوزه کودک نیز با انعقاد تفاهم‌نامه ها و قراردادها استفاده شده است.

وی با تأکید بر اینکه افتتاح این مجموعه آموزشی در ارتقای سطح آگاهی کودکان و نوجوانان مؤثر خواهد بود، افزود: آموزش مراکز فنی و حرفه‌ای با حمایت‌های دولت از طریق تسهیلات بانکی و نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی و نیز صندوق کارآفرینی از اشتغال بانوان، هنرمندان و روستاییان پشتیبانی می‌کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه به واسطه حمایت‌های صورت گرفته دولت طی سالیان اخیر شاهد دستاوردهای خوبی در صنعت بافت فرش و تابلو فرش، رشتی دوزی و سایر صنایع دستی و رضایتمندی در فروش بوده‌ایم، گفت: دولت در سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان فنی و حرفه‌ای که اشتغال ایجاد کنند، پرداخت کرده است.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=4036

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha