7/30/2021 7:10:22 PM | جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰
جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸:۲۸
معاون تعهدات بیمه ای تامین اجتماعی هرمزگان:
احتساب سوابق خدمت نظام وظیفه به صورت غیرحضوری انجام می‌شود
معاون تعهدات بیمه ای تامین اجتماعی هرمزگان گفت: در راستای بهینه سازی فرآیندها و بارویکرد کاهش مراجعات و توسعه خدمات دیجیتال و غیر حضوری در قالب طرح ۳۰۷۰ تامین اجتماعی، پرداخت حق بیمه و احتساب دوران خدمت سربازی به عنوان سابقه بیمه افراد به صورت کاملا غیرحضوری انجام می‌ شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر؛ سلیمان رنجبری افزود: پرداخت حق بیمه و احتساب دوره خدمت سربازی به عنوان سابقه بیمه، یکی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی است که به صورت  کاملاً غیرحضوری ارائه می‌شود و نیازی به مراجعه افراد به شعب تامین اجتماعی  برای دریافت این خدمت نخواهد بود.

وی اظهار کرد: غیرحضوری شدن این خدمت به بیمه شدگان تأمین اجتماعی از طریق تبادل اطلاعات با سازمان نظام وظیفه انجام شده است و شرط استفاده غیرحضوری از این خدمت، داشتن کارت پایان خدمت هوشمند است.

معاون تعهدات بیمه ای تامین اجتماعی هرمزگان تصریح کرد: به موجب قانون، دوران خدمت سربازی کلیه بیمه شدگان به شرط پرداخت حق بیمه دوران یادشده جزو سوابق بیمه ای آنان محسوب می شود.

رنجبری در خصوص شرایط احتساب دوران خدمت سربازی به عنوان سابقه بیمه ای، عنوان کرد: متقاضیانی که قبل از تاریخ ۷ مردادماه ۱۳۸۵ خدمت سربازی را به پایان رسانده اند، در صورتی که حداقل یک روز سابقه بیمه ای در کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی قبل از دوره خدمت و حداقل یک روز سابقه بیمه ای بعد از دوره خدمت وظیفه داشته باشند، نیازی به پرداخت حق بیمه ندارند و دوره خدمت وظیفه آنان به عنوان سابقه بیمه ای لحاظ خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیانی که بعد از تاریخ ۷ مردادماه ۱۳۸۵ خدمت سربازی را به پایان رسانده اند  به شرط داشتن حداقل دو سال سابقه بیمه ای و هم چنین داشتن ارتباط بیمه ای با سازمان تامین اجتماعی در زمان تقاضا، می توانند نسبت به درخواست احتساب دوره خدمت وظیفه به عنوان سابقه بیمه ای خود اقدام و حق بیمه مربوط به آن را پرداخت کنند.

معاون تعهدات بیمه ای تامین اجتماعی هرمزگان ادامه داد: این افراد باید ۷ درصد میانگین حقوق و مزایای دو سال پیش از درخواست را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کنند.

رنجبری  افزود: بازه زمانی قابل پذیرش برای احتساب مدت خدمت سربازی مشمولان، تاریخ شروع و پایان خدمت سربازی مندرج در کارت های پایان خدمت است.

این مقام مسئول بیان کرد: براساس طرح ۳۰۷۰ که در سال گذشته  عملیاتی شد ، این خدمات از طریق درگاه خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir در دسترس قرار دارد.

انتهای پیام


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=4023

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha