11/27/2021 5:15:21 AM | شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰:۴۷
پوشش مهارت افزایی سربازان کامل می شود
فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح: سال ۱۴۰۰ آموزش مهارت افزایی سربازان به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر، سردار سرتیپ پاسدار محمدحسین سپهر  گفت: حدود ۷۰ درصد از سربازان تحت آموزش‌های مهارت افزایی هستند و امیدواریم سال ۱۴۰۰ این رقم کامل شود.
وی افزود: سربازان پس از پایان دوره‌های مهارت آموزی مدرک معتبر فنی حرفه‌ای دریافت خواهند کرد.
سردار سپهر گفت: برای توسعه توانمندی‌های جوانانی که موظف به گذراندن خدمت سربازی هستند، مقرر شد از بدو ورود، بستر آموزش و توانمندسازی و یاد دادن حرفه‌های مورد نیاز اعم از مهارت‌های زندگی، مهارت‌های عمومی و شغلی را از ابتدا در پادگان‌ها آموزشی برای آن‌ها فراهم کنیم.

وی با اشاره به نیاز این جوانان پس از خدمت سربازی به داشتن شغل گفت: این اقدامات به صورت وسیع در پادگان‌های نیرو‌های مسلح اجرا خواهد شد.
سردار سپهر با اشاره به اینکه باید هر سربازی در طول خدمت باید حرفه‌ای را بیاموزد، گفت: این حرفه کمک می‌کند سرباز پس از خدمت بتواند اشتغال مناسبی را پیدا کند.
فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: برای اجرای این طرح تفاهم نامه‌های مختلفی با سایر دستگاه‌ها منعقد شده است و از همه ظرفیت‌های آموزشی برای آموزش آنان در بخش فنی و حرفه‌ای استفاده خواهیم کرد.
وی گفت: برای سربازان نخبه نیز برنامه‌های آموزشی با همکاری مراکز علمی، فناوری و نوآوری پیش بینی شده است که بتوانند از این مراکز برای تعالی خودشان استفاده کنند.
سردار سپهر از ایجاد ساز و کار برای حمایت سربازان پس از خدمت نیز خبر داد و افزود: تسهیل گری‌های لازم را با تلاش نیرو‌های مسلح برای سربازان پس از خدمت نیز طراحی کرده ایم.
وی افزود: تمام سربازانی که از خدمت مرخص می‌شوند حداقل یک مهارت خواهند داشت.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=3778

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha