1/20/2021 8:03:15 AM | چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۲:۳۵
معاون استاندار آذربایجان غربی:
دوره های تکمیلی مهارت آموزی سربازان باید پیگیری شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اجرای طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه گفت: برای تسهیل در جذب در بازار کار، سربازان وظیفه مهارت آموزش فنی و حرفه ای را فرا می گیرند و روند کنونی مهارت آموزی در استان بسیار امیدوار کننده است.

نادر صادقی روز دوشنبه ۲۲ دی ماه در جلسه کارگروه کاری تخصصی آموزش و اشتغال کارکنان وظیفه نیروهای مسلح استان، اظهار کرد: در قالب اجرای تفاهم‌نامه بین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت کشورسربازان وظیفه در مدت دو سال سربازی خود در رشته‌های مختلف مهارت‌های فنی و حرفه ای را کسب می کنند.
وی خاطر نشان کرد: نباید صرفا به کسب مهارت در کارگاه های ۸۰ ساعته بسنده کرد بلکه نیاز است تا دوره های تکمیلی نیز طی شود تا سربازان با مهارت هایی مطمئن وارد بازار کار شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه باید بستر بروز و بیان ایده های خلاقانه با نظر و دستورالعمل نیروهای مسلح فراهم شود، افزود: کشف ایده های خلاقانه در بین سربازان برای دستیابی به فرآیندهای بهبود وضعیت بسیار موثر خواهد بود.

صادقی با تاکید بر رصد مستمر سربازان مهارت دیده تا کسب یک شغل پایدار افزود: باید لیست سربازان مهارت دیده برای معرفی به واحدهای تولیدی، بازرگانی و صنعتی به سازمان صمت معرفی شود.

وی ادامه داد: تهیه نقشه راه برای نیازسنجی، کسب مهارت و دستیابی به اشتغال پایدار یک ضرورت است و نباید صرفا به بیان آمار اکتفا کرد.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=3712

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha