4/23/2021 12:00:21 PM | جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۷:۵۴
رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي تنگستان: طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه درتنگستان اجرایی شد
رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي تنگستان گفت: با توسعه سرمایه‌های انسانی ماهر و کارآمد و توسعه مهارت‌های فردی، آینده شغلی جوانان به بهترین شکل ترسیم خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر به نقل از روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، موسي پوزش در نشست با معاون اجتماعي ناحيه سپاه شهرستان تنگستان ،اظهار داشت: اجرای طرح مهارت آموزی و اشتغال نیروهای وظیفه از مهمترین اقدامات دولت بوده که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برای آن برنامه‌ریزی شده است.

وي افزود: طرح مهارت آموزی و اشتغال نیروهای وظیفه از جمله برنامه‌هایی است که در راستای آموزش تخصص جوانان تدوین شده و سربازان در قالب آن می‌توانند در دوران خدمت و بنابر استعداد و علاقه خود یک یا چند دوره کارورزی را گذرانده و مهارت کسب کنند.

پوزش جوانان را از ظرفیت‌های مهم هر جامعه‌ای دانست و تاکيد کرد: در صورتی که این قشر مورد آموزش و پرورش‌های صحیح قرار گیرد در رشد و توسعه همه جانبه کشور نقش کلیدی ایفا کرده و طرح مهارت آموزی نیروهای وظیفه نیز فرصت مناسبی برای پس از دوران خدمت سربازان است تا پس از طی این دوره بتوانند وارد بازار کسب و کار شوند.

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي تنگستان اظهار کرد: زمانی که در شرایط صلح به سر می‌بریم این فرصت بسیار خوبی برای سربازان وظیفه است تا بتوانند ضمن فراگیری دوره‌های مهارتی، آینده کاری خود را رقم بزنند.

معاون اجتماعي ناحيه سپاه شهرستان تنگستان هم با اشاره به خدمت مقدس سربازی و مسئله تعلیم و تربیت سربازان در مجموعه سپاه گفت: برنامه‌های متعددی در طول خدمت برای سربازان در نظر گرفته شده است تا موجب رشد و تعالی آنان شود.

وي با تاکید بر اینکه شغل مناسب برای سربازان دغدغه محسوب می‌شود، افزود:سپاه متناسب با علاقه و رشته تحصیلی سربازان کلاس‌های مهارت آموزی را برگزار می‌کند تا سربازان در طول خدمت مهارت‌های لازم را فرا بگیرند تا علاوه بر ارتقاء مهارت آموزی منتج به اشتغال شود که چه بسا سربازانی بودند که بعد از اتمام خدمت به واسطه همین مهارت آموزی وارد بازار کار شدند.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=3709

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha