3/6/2021 6:19:25 PM | شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸:۲۵
هزار و ۴۹۷ سرباز وظیفه در دوره‌های مهارت‌آموزی استان همدان شرکت کردند
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اجرای طرح آموزش‌های فنی و حرفه ای سربازان وظیفه، گفت: یک هزار و ۴۹۷ نفر از سربازان وظیفه این استان در ۹ ماه نخست امسال در دوره های مهارت آموزی این سازمان در رشته‌های مختلف فنی و حرفه‌ای شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری سرباز ماهر به نقل از ایرنا «وهب مختاران» روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا  در مجموع ۱۰۸ دوره آموزشی با محوریت سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای کادر وظیفه نیروهای مسلح در سطح استان همدان برگزار شده است.

وی با اشاره به تفاهم نامه ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان آموزش فنی و حرفهای برای آموزش مهارتی و فنی سربازان وظیفه، اظهار داشت: اجرای این تفاهم نامه به صورت جدی در استان همدان پیگیری می‌شود و دوره های آموزشی مناسبی برهمین اساس در استان برگزار شده و یا در حال برگزاری است.

مختاران با اشاره به ارزش بین المللی گواهینامه مهارت آموزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای، گفت: آزمون‌های فنی و حرفه ای بر پایه موازین استاندارد و در تمامی مراکز ثابت و تیم‌های سیار و بصورت ادواری و هماهنگ برگزار می شود.

وی اظهار داشت: رشته های اسپارک کار، آشپز ملل، بسته بندی مواد غذایی، دسرساز بین الملل، طراحی و بسته بندی محصولات صنعتی و تجاری از جمله رشته های جدید مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سال جاری هستند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در خصوص عملکرد سال جاری این مرکز نیز گفت: ۱۹ هزار و ۳۹۶ نفر در ۹ ماه نخست امسال در آزمون های مهارتی مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان شرکت کرده‌اند.

مختاران با اشاره به اینکه ۱۳ هزار و ۳۳۶ نفر از مجموع شرکت کنندگان دراین دوره ها را آقایان تشکیل می دادند، اظهار داشت: همچنین هفت هزار و ۹۰۲ نفر نیز در آزمون های آنلاین دوره های آموزش مهارتی استان همدان شرکت داشتند.

وی درصد قبولی در آزمون های آنلاین را ۶۹ درصد ذکر کرد و افزود: در آزمون های هماهنگ نیز چهار هزار و ۶۹۵ نفر به رقابت پرداختند که ۵۱ درصد موفق به کسب نمره حد نصاب شدند و در آزمون های ادواری سازمان نیز ۷۹ درصد قبولی ثبت شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه در آزمون های صنعت ساختمان نیز آمار قبولی به ۹۲ درصد رسیده است، گفت:  در مجموع ۱۳ هزار و ۹۹۳ نفر موفق به کسب نمره قبولی در آزمون های سازمان آموزش های فنی و حرفه ای استان شدند.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برای چهارمین سال متوالی موفق به کسب رتبه نخست جشنواره شهید رجایی، در گروه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی شد.

در مجموع ۱۸ مرکز آموزش ثابت دولتی،  ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی، ۱۲۹ آموزشگاه ویژه دختران، ۲۳ آموزشگاه پسران و ۴۶ آموزشگاه دومنظوره فنی و حرفه ای در استان همدان وجود دارد.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=3701

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha