4/23/2021 12:23:41 PM | جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵:۵۴
۱۳۰۰ سرباز پای کار مهارت آموزی از ابتدای سال جاری در استان خراسان جنوبی
بیش از ۱۳۰۰ سرباز از ابتدای سال جاری در استان خراسان جنوبی در دوره های مهارت آموزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای شرکت کردند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی در پنجمین جلسه کارگروه مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه عمومی نیروهای مسلح ...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر بیش از ۱۳۰۰ سرباز از ابتدای سال جاری در استان خراسان جنوبی در دوره های مهارت آموزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای شرکت کردند
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی در پنجمین جلسه کارگروه مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه عمومی نیروهای مسلح استان خراسان جنوبی که در محل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برگزار گردید ضمن اعلام این خبر گفت :در راستای تحقق تفاهم نامه همکاری قرارگاه مرکز مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از ابتدای سال جاری علی رغم همه محدودیت های کرونایی با اجرای ۳۲۴ دوره آموزشی در کارگاه های آموزشی و محیط واقعی کار بیش از ۱۳۰۰ نفر از سربازان در دوره های مهارت آموزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان شرکت کردند
حسین خوش آیند در این کارگروه ضمن تشریح عملکرد اداره کل در سال جاری گفت : استفاده از ظرفیت ارزشمند نیروهای مسلح در کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی و ایفای نقش موثر در جنگ اقتصادی یکی از راههای مهم دستیابی به جهش تولید است چه بسا در سایه توجه به توسعه سرمایه های انسانی ماهر و کا ر آمد و توسعه مهارت های فردی آینده شغلی جوانان ما به بهترین شکل ترسیم خواهد شد .
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در ادامه با تاکید بر ضرورت نیاز سنجی آموزشی گفت : بی شک انجام مطالعات و بررسی های لازم در حوزه نیروی انسانی نیروهای مسلح می تواند در ایفای نقش مهارت آموزی سازنده و راهگشا باشد لذا برای توسعه آموزشها توجه به این مهم مورد درخواست است .
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی که محوریت و هدایت جلسه را بر عهده داشت گفت : در شرایط موجود فرصت بسیار مناسبی است تا سربازان ضمن فراگیری مهارت های لازم آینده کاری خود را رقم بزنند.
علی اکبر اکبری راد با اشاره به اهمیت مهارت آموزی و اشتغال و ضرورت توجه به این مهم گفت : ما باید تلاش کنیم و سربازان را برای جنگ اقتصادی آماده کنیم و آموزشهای لازم را بدهیم .
وی در این راستا تاکید کرد که دستگاه های تخصصی عضو کارگروه مکلف هستند همکاری لازم برای جذب تسهیلات در جهت اشتغال سربازان آموزش دیده را سرلوحه برنامه های خود قرار دهند .
علی اکبر اکبری راد گفت : اگر قدرت اقتصادی و تولیدی بالایی داشته باشیم قطعا از تهدیدهای نظامی رهایی می یابیم و در این راستا همه باید تلاش کنند .
از اهم موارد ذکر شده در این نشست می توان تاکید بر نیاز سنجی آموزشی نیروهای مسلح ،رهگیری سربازان آموزش دیده جهت بررسی وضعیت اشتغال ، جذب و پیگیری ارائه تسهیلات به سربازان آموزش دیده و … را نام برد .


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=3700

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha