11/24/2020 9:26:36 PM | سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳:۲۹
همایش سراسری قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد
تاکید قرارگاه مهارت آموزی بر کیفیت آموزش
در این ویدئو کنفرانس نمایندگان نیروهای مسلح، قرارگاه مرکزی مهارت آموزی، دستگاه‌های غیر نظامی به صورت حضوری و فرماندهان و مسئولین یگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان‌ها در هر استان به صورت غیر حضوری شرکت داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر؛ همایش سراسری قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد

 

در این ویدئو کنفرانس نمایندگان نیروهای مسلح، قرارگاه مرکزی مهارت آموزی، دستگاه‌های غیر نظامی به صورت حضوری و فرماندهان و مسئولین یگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان‌ها در هر استان به صورت غیر حضوری شرکت  داشتند.

 

بنابراین گزارش این همایش به میزبانی معاونت آموزش ناجا در مورخ ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ برگزار گردید.

 

 

در این نشست ابتدا سردار جانثاری معاون آموزش ناجا ضمن خیر مقدم اعضای حاضر در جلسه و شرکت کنندگان در همایش، اعلام نمود بالغ بر ۹۶ فرماندهی انتظامی، پلیس تخصصی، مرکز آموزش و یگان عمده در ناجا مسئولیت مهارت آموزی را بر عهده دارند.

 

وی گفت: اداره مهارت آموزی در معاونت آموزش و دایره مهارت آموزی در کلیه رده‌های ناجا تشکیل شده است.

 

 سردار جانثاری خاطر نشان کرد در سال ۹۹، ۱۱۱۵ کارگاه، با ۱۵۲۳ استادکار به ثبت رسیده است و تا کنون ۲۲۹۱ نفر در آزمون ادواری گواهینامه دریافت کرده‌اند.

 

جانثاری در ادامه خاطر نشان کرد:

 

 ۵۴ باب کلاس، ۱۶ کارگاه مهارت آموزی راه اندازی شده است همچنین در ۷ مرکز آموزش کارگاه چند منظور جوشکاری، تعمیر لوازم خانگی، اتومکانیک، برق خانگی، خیاطی، پرورش ماهی، گیاهان گلخانه‌ای، زنبور داری، تعمیر تلفن همراه و... راه اندازی شده است.

 

 

در ادامه سردار فرحی به ایراد سخنرانی پرداخت و اعلام نمود در وضعیت کرونا، به دنبال راه کارهای جدید هستیم از جمله آنها برگزاری دوره‌های آزمون ادواری است که به نظر می‌رسد بالغ بر ۱۵ هزار نفر از این طریق موفق به دریافت گواهینامه شوند، آموزش در محیط واقعی کار یکی دیگر از راه کارها است که از این طریق بالغ بر ۳۰ هزار نفر گواهی نامه خواهند گرفت .سپس به تشکیل کارگروه تخصصی مهارت و اشتغال با حضور نمایندگان نیروهای مسلح و دستگاه های اجرایی در کلیه استانداری‌های کشور اشاره نمود.

 

 

سپس سردار مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی به ایراد سخنرانی پرداخت و به اهمیت و ضرورت خدمت وظیفه تاکید نمود.

 

ایشان اعلام نمود در چهل سال گذشته بالغ بر ۱۷ میلیون جوان برای پاسداری از عزت و استقلال و امنیت کشور در کسوت سربازی وارد نیروهای مسلح شده‌اند که ۳ میلیون نفر آن‌ها در زمان جنگ بوده است.

 

 

در ادامه امیر ایرانی نماینده آجا اعلام نمود در نیمه اول سال ۹۹، ۴۳۵۰۶نفر  در کلاس‌های مهارت آموزی شرکت کرده‌اند و ۳۶۰۳۱ نفر در آزمون‌ها قبول شده‌اند.

امیر ایرانی اعلام نمود تا کنون ۱۲۰۰ کارگاه در یگان‌های مستقر در تهران و ۳۴۰۰ کارگاه در کشور به ثبت رسیده است

 

 

بنابر این گزارش در ادامه ویدئو کنفرانس سردار روشنی نماینده سپاه با اشاره به اینکه سپاه برای تحقق سهمیه تعیین شده، بخشی از مسئولیت را به معاونت های ذیربط محول نموده است و تا کنون بالغ بر ۲۰۱۴۹ نفر را آموزش داده است.

 

 ایشان به رعایت کیفیت مهارت آموزی در سپاه تاکید نموده و پیشنهاداتی را جهت بهبود مهارت آموزی ارائه نمودند.

 

 در ادامه نماینده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دکتر رشوند، جناب آقای عرفان منش نماینده سازمان فنی و حرفه‌ای، دکتر اخلاقی نماینده جهاد کشاورزی، دکتر احمدی نماینده وزارت ارتباطات، به ایراد سخنرانی پرداختند.

 

 

 سپس نمایندگان اصفهان، زنجان، فارس و قزوین نظرات خود را در خصوص مهارت آموزی بیان نمودند.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=2631

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha