11/24/2020 9:39:36 PM | سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳:۲۸
مشوقهای جذاب ۳۴‌گانه سربازی به‌شرط کسب امتیازهای لازم/ از اختیار انتخاب محل خدمت تا بخشش غیبت
مشاور عالی قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستادکل نیروهای مسلح ضمن تشریح سامانه "سرباز ماهر" گفت: افراد در صورت ثبت‌نام در این سامانه در زمان معین و کسب امتیازهای لازم می‌توانند از مشوقهای ۳۴گانه قبل، حین و بعد از خدمت بهره‌ ببرند!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر و به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ بدون شک جوانان، سرمایه‌های عظیم ملی برای رونق پیشرفت آینده کشور هستند و بسیاری از ظرفیتهای اجتماعی، اقتصادی و دانشی کشور در گِروی تربیت و هدایت نسل جوان خواهد بود.

فرصت دوران خدمت وظیفه عمومی نیز برای جوانان و کشور در وهله نخست، در پاسداری از مرزها و توانمندی‌های دفاعی و در مرحله بعد برای تربیت و شکوفایی نسل جوان و آینده‌ساز کشور، فرصتی ذی‌قیمت خواهد بود.

رویکرد "مهارت‌آموزی" نیروهای وظیفه برای هدایت این ظرفیت بزرگ به‌سمت توسعه اشتغال‌زایی و کسب‌وکار جوانان برای آینده، از اهداف و مأموریتهای "قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح" محسوب می‌شود.

این قرارگاه در سال 96 پس از ابلاغ فرمانده معظم کل قوا و دستورات رئیس ستادکل نیروهای مسلح، تشکیل و بنا شد با مشارکت حداکثری نیروهای مسلح، دستگاه‌ها و نهادهای کشوری، حرکت بسیجی و انقلابی در راستای مهارت‌آموزی تمام سربازان انجام شود.

اخیراً در تسنیم در قالب نشستی میزبان "سردار موسی کمالی؛ مشاور عالی قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستادکل نیروهای مسلح" بودیم؛ سردار کمالی در این نشست با سعه صدر، پاسخگوی سؤالات ما درباره ابعاد اجرای طرح مهارت‌آموزی نیروهای وظیفه در سطح کشور بود.

اهداف تشکیل قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه، تسهیلات ویژه درنظر گرفته‌شده برای سربازان وظیفه در این طرح، تعامل این قرارگاه با سایر ارگانها و نهادهای کشوری و دولتی، اقدمات صورت‌گرفته و مؤثر این قرارگاه از زمان تشکیل تاکنون از جمله مباحث مطرح‌شده در این گفت‌وگو بود.

بخش نخست این گفت‌وگو با عنوان "ارائه تسهیلات ویژه ستادکل نیروهای مسلح به سربازان از طریق سامانه‌های "سرباز ماهر و ماهرسان"/ مهارت‌آموزی 100درصدی نیروهای وظیفه تا 1401" منتشر شد، در ادامه بخش دوم و پایانی این گفت‌وگو تقدیم مخاطبان ارجمند تسنیم شده است:

تسنیم: اشاره کردید که قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه با 26 سازمان، وزارتخانه و نهاد تفاهم‌نامه امضا کرده است؛ آیا همان دوره‌ها و طرح دروسی که به‌طور مثال سازمان فنی و حرفه‌ای برای عموم مردم برگزار می‌کند، در مهارت‌آموزی سربازان نیز گنجانده شده یا اینکه نوع مهارت و تعداد ساعت مهارت‌آموزی ارائه‌شده به سربازان، متفاوت‌تر از مهارت‌آموزی‌هایی است که به عموم مردم ارائه می‌شود؟

ما برای انجام این کار بررسی‌هایی را انجام دادیم و مهارتهای موجود در کشور را جمع‌آوری کردیم، بالغ بر پنج تا 6 هزار مهارت توسط  قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه احصاء شد سپس مهارتهای موجود داخل نیروهای مسلح نیز جمع‌آوری شد سپس تعداد این مهارتها پس از غربالگری به 512 نوع مهارت رسید.

خدمت سربازی , معافیت سربازی , مهارت آموزی ,

پس از احصاء این 512 مهارت سراغ استانداران رفتیم و از آنها پرسیدیم که در استانهای آنها چه مهارتهایی اولویت، آینده و بازار کار دارد و جزو بومی همان استان است، به طور مثال نمی‌توانیم به سربازان بومی استان کرمان، ماهی‌گیری آموزش دهیم و باید این مهارت را به سربازان استانهایی همچون هرمزگان و شمال کشور فرادهیم یا اینکه نمی‌توانیم به سربازان بومی استان گیلان، کشت زعفران را بیاموزیم و باید به آنها کشت مواد غذایی همچون برنج و چای را آموزش دهیم.

بنابراین مهارتها را به سه دسته طلایی، نقره‌ای و برنزی (بومی) تقسیم‌بندی کردیم، ظرفیت آموزش مهارتهای طلایی در تمام کشور وجود دارد، مهارتهای نقره‌ای نیز در 14 تا 15 استان کشور ظرفیت آموزش دارند و مهارتهای برنزی (بومی) نیز مختص بومی یک یا چند استان است و در نهایت اولویت را با سازمانها و نهادهای آموزش‌دهنده قرار دادیم و گفتیم در وهله نخست مهارتها باید منطبق با نیاز هر استان باشد، دوم اینکه امکانات یگان و سازمانهای مذکور مطابق با آموزش مهارتها باشد و سوم اینکه انگیزه فرد را نیز مدنظر قرار دادیم، ما نمی‌توانیم فرد را مجبور به یک فراگیری یک آموزش خاص کنیم.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=2628

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha