1/20/2021 6:35:30 AM | چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷:۵۱
عملکرد قرارگاه مرکزی مهارت آموزی در سالنامه مهارت ایران
آموزش مهارت آموزی تخصصی و عمومی بیش از ۲۲۰۰۰۰نفر در سال ۹۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ، عملکرد سال ۹۸ قرارگاه  در سالنامه مهارت ایران که از سوی دبیرخانه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی کشور انتشار یافته است، درج شده است.

 

 

بر اساس این گزارش در سال ۱۳۹۸، نیروهای مسلح با مشارکت دستگاه‌های غیر نظامی در دو بخش مهارت‌های تخصصی و عمومی بیش از ۲۲۰۰۰۰ نفر را آموزش داده اند  که از این تعداد ۱۲۵۰۰۰ نفر آموزش تخصصی و ۹۴۰۰۰ نفر آموزش‌های عمومی، کسب و کار، سبک زندگی، امداد و نجات را طی کرده‌اند. در بخش تخصصی تعداد حدود ۵۷۲۰۰ نفر آجا، ۳۲۶۰۰ نفر سپاه، ۳۲۹۰۰ نفر ناجا، ۲۳۰۰ نفر وزارت دفاع و ۳۶۶ نفر ستاد کل، آموزش دیده‌اند.

 

 

در بخش عمومی (کسب و کار، سبک زندگی، امداد و نجات و...) آجا ۴۱۵۰۰ نفر، ناجا ۳۸۶۰۰ نفر، سپاه ۱۳۵۰۰ نفر، وزارت دفاع ۲۹۰۰ نفر آموزش داده‌اند.

 

 

آموزش‌های تخصصی به تفکیک، فنی و حرفه‌ای ۴۷۱۰۰ نفر، جهاد کشاورزی ۶۴۷۰۰ نفر، ورزش و جوانان ۱۰۰۰۰ نفر، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۳۴۰۰ نفر می‌باشد.

 

 

در بخش آموزش عمومی نیز هلال احمر ۷۳۸۰۰ نفر و وزارت ورزش و جوانان ۲۲۸۰۰ نفر در موضوعاتی همچون خودآگاهی، مدیریت زمان، ارتباطات موثر، راه اندازی کسب و کار، آشنایی با قوانین کسب و کار، کسب و کارهای تعاونی و... آموزش داده است که این آموزش در سال ۱۳۹۹ با ظرفیت ۶۵٪ سربازان موجود ادامه خواهد داشت تا انشالله در ۱۴۰۰ به ۸۵٪ سربازان و ۱۴۰۱، ۱۰۰٪ تحت پوشش قرار گیرند

 

 

 


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=2620

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha