11/24/2020 9:08:02 PM | سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶:۴۸
مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ادعاهای مطرح شده در برنامه تهران ۲۰ صدا و سیما را تکذیب کرد
سردار موسی کمالی مشاور عالی قرار گاه مهارت آموزی:سربازان یکی از ارکان توان رزم نیروهای مسلح و بنیه دفاعی کشور هستند .

باسلام

متاسفانه در برنامه تهران20 مورخ 3/8/1399 مجری برنامه از روی جهل و ناآگاهی یا مغرضانه ادعا کرد"  چون سربازان بیکارند و برای آنها کاری ندارند میخواهند به آنها کار یاد بدهند‌"  . در حالیکه سربازان یکی از ارکان توان رزم نیروهای مسلح و بنیه دفاعی کشور هستند .

سربازان در دفاع از عزت ، استقلال ، تمامیت ارضی  و نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش پر رنگ و اثر گذار دارند. امروز سربازان ، در مرزها ، گروهانها ، آتشبارها ، گردان ها ، تیپ ، هنگ ها ، پاسگاه ها ، کلانتری ها و ... برای دفاع از کشور و برقراری نظم و امنیت تلاش و فداکاری میکنند . هر ساله شهدا و جانبازانی در این راه تقدیم میکنند . بیکار تلقی کردن  این قشر عظیم ایثارگر  توهین به این قشر مظلوم است .

بحث توانمند سازی و مهارت آموزی و کمک برای ورود آنها به بازار کار به پاس این ایثار و جان فشانی آنها در طول مدت خدمت است، سربازان در ضمن انجام مأموریت های محوله ، آموزش های مهارت آموزی را هم میبینند، به عبارتی دستگاه های کشوری مثل سازمان فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش ، ورزش و جوانان ، ارتباطات و فناوری اطلاعات و ... از ظرفیت سربازی استفاده کرده و جوانان را آموزش میدهند .

این حق سربازان است که وقتی از بهترین دوران عمر خود برای دفاع از کشور استفاده میکنند ،دستگاه های کشوری و لشکری نیز در طول خدمت یک کاری را به وی یاد دهند و بعد از خدمت نیز در کنار او قرار گیرند و تا با هدایت و حمایت و تسهیلگری به اشتغال برسد . مایه تعجب و تأسف است که در یک برنامه غیر کارشناسی در رسانه ملی این کار مهم و اساسی بدون حضور کارشناس قرارگاه مهارت آموزی مورد انتقاد ناآگاهانه قرار گیرد.

 

 

 


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=2608

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha