11/24/2020 8:48:07 PM | سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۴:۳۶
بااشاره به طرح جدید نمایندگان مطرح شد؛
عمویی: مجلس قصد کاهش طول مدت سربازی را ندارد
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تلاش مجلس برای تصویب طرح نظام وظیفه عمومی گفت: سازمان نظام وظیفه اختیار دارد، در شرایط صلح بازه زمانی را کوتاه‌تر کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر، ابوالفضل عمویی در مصاحبه با بخش «باسخنگویان» برنامه «صبح وگفتگو» در رابطه با تلاش کمیسیون برای تشکیل سازمان پدافند غیر عامل اظهار کرد: دستگاه‌های مرتبط در کمیسیون حضور یافته و موادی از این طرح را در نظر گرفتیم.

وی همچنین از بررسی اولیه چندین طرح و لایحه در کمیته امنیتی این کمیسیون خبر داد و افزود: امروز نیز کمیته دفاعی تشکیل جلسه می‌دهد و به قانون نظام وظیفه سربازی و موارد حقوقی در این حوزه می‌پردازد.

عمویی با اشاره به اینکه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس چندی است بررسی قانون نظام وظیفه عمومی را در دستور کار قرار داده است تا نیازهای دفاعی کشور بیش از پیش تامین شود و از طرفی، دوران سربازی برای جوانان مفیدتر باشد، گفت: این قانون بررسی کلی می‌شود و بعد از جمع بندی دیدگاه‌ها ان شاالله به یک طرح خواهیم رسید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اضافه کرد: روند جاری نظام وظیفه عمومی طبق قانون پیش می‌رود و نظام وظیفه عمومی اختیار دارد، در شرایط صلح بازه زمانی را کوتاه‌تر کند.

عمویی طرح مجلس را ورای کوتاه شدن طول مدت سربازی و شامل مسائل کلی تر دانست و گفت: تلاش داریم جوانان از فرصتِ خدمت‌گزاری استفاده بهینه کنند و نمی‌توان با این مسئله بصورت هیجانی برخورد کرد.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=2606

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha