11/24/2020 10:01:42 PM | سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱:۵۶
آموزش مهارت کشاورزی در پادگان‌های پایتخت
رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان تهران اعلام کرد: در راستای افزایش توان مهارتی کارکنان نیروهای مسلح ۲۷۹ دوره آموزشی در بخش کشاورزی استان تهران برگزار شد که این روند هم‌اکنون نیز ادامه دارد.

عباس صلاحی اردکانی روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در اجرای تفاهم نامه همکاری بین رییس ستاد کل نیروهای مسلح و وزیرجهاد کشاورزی در سال ۹۷ و تایید طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از سوی فرماندهی معظم کل قوا، با بهره گیری از فرصت وظیفه عمومی برای مهارت آموزی و توانمند سازی جوانان برای ورود به بازار کار، دستورالعمل اجرایی آموزش‌های مهارتی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ابلاغ شده‌بود.

وی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه سال گذشته ۲۷۹ دوره در بخش کشاورزی از سوی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان تهران برای ۹ هزار و ۲۲۵ نفر از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح برگزار شد.

رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان تهران ادامه داد: در این دوره‌های آموزشی، استان تهران موفق به کسب رتبه سوم کشور در این حوزه شد.

وی خاطرنشان کرد: این دوره‌های آموزشی در بخش های تولیدی پرورش دام و طیور، تولید محصولات باغی و گلخانه‌ای در سطح پادگان های استان تهران برگزار شد.

صلاحی اردکانی با بیان اینکه امسال نیز این دوره‌های آموزشی در پادگان‌های استان تهران توسعه خواهد یافت، تاکید کرد: برای امسال نیز دوره های آموزشی در بخش های پرورش بلدرچین، تولید گیاهان دارویی، تولید محصولات گلخانه‌ای، تولید قارچ خوراکی، پرورش طیور گوشتی و پرورش ماهی تدارک دیده شده‌است.

به گفته وی، استان تهران در تولید محصولات باغبانی، گلخانه‌ای و دامی در کشور سرآمد است و تلاش داریم این توان و تجربه را در اختیار کارکنان نیروهای مسلح و همچینن سربازان وظیفه در استان تهران قرار دهیم.

استان تهران با داشتن ۱۸۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی در تولید محصولاتی همچون قارچ خوراکی، تخم مرغ، گل های شاخه بریده، سیب و گیلاس در کشور پیشتاز است.

این استان بیش از ۵۰ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی دارد که در این اراضی مشغول کار و تولید هستند.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=2604

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha