9/30/2020 12:53:12 AM | چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹:۲۴
در دیدار فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی با فرمانده کل ارتش و معاون اجرایی آجا مطرح شد؛
امسال ۶۵٪ سربازان آجا آموزش مهارتی را طی می گنند
در دیدار فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی با امیر موسوی فرمانده کل ارتش و امیر محمودی معاون اجرایی آجا پیشرفت های مطرح مهارت آموزی سربازان بررسی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر ؛ روز شنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۲، سردار فرحی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی به همراه سردار کمالی و مهندس علیخانی در دو جلسه کاری با امیر موسوی فرمانده کل آجا و امیر محمودی معاون اجرایی و مسئول مهارت آموزی آجا دیدار کردند.


در این  دیدار با امیر موسوی سردار فرحی ابتدا از آجا به دلیل اهتمام جدی  به امر مهارت آموزی تقدیر و تشکر نمودند واشاره داشتند که امسال ۶۵٪ سربازان آجا باید آموزش مهارتی را طی نمایند  و همچنین اعلام کردند که با توجه به مسئله کرونا و مشکلاتی که در رابطه با تحقق برنامه‌ها بوجود آمده است، برنامه‌های ابتکاری از جمله آزمون‌های ادواری و  مهارت در محیط واقعی کار پیش‌بینی شده است که خوشبختانه حدود ۱۰ تا ۱۵  درصد سربازان ورودی نیروهای مسلح دارای مهارت هستند که از آن‌ها آزمون گرفته شده و مدرک به آنها اعطا می‌شود و همچنین با مجوز صادره، کارگاه‌های واجد شرایط نیروهای مسلح به عنوان محیط کار واقعی به رسمیت شناخته شده و افراد شاغل در آن‌ها می‌توانند گواهی مهارت آموزی بگیرند و تا کنون بالغ بر ۲۸۰۰ کارگاه آجا ثبت شده است.

 ایشان همچنین تاکید نمودند در سال ۱۴۰۱ همه سربازان باید حداقل یک تخصص را آموزش ببینند و حداقل ۳۰ درصد از سربازان منقضی خدمت باید به اشتغال برسند و در این راستا سامانه ماهرسان طراحی شده است که سرباز در پایان خدمت وارد این سامانه شده و با رصد، هدایت، حمایت و تسهیل گری انشالله به اشتغال برسد.


فرمانده کل ارتش  امیر موسوی نیز تاکید نمودند که مهارت آموزی سربازان کار بسیار مهمی است و از آنجا که مطالبه مقام معظم  فرماندهی کل قوا می‌باشد، برای آجا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این موضوع جزء ماموریت‌های آجاست و اینطور نیست که مهارت آموزی جزء ماموریت‌های کم اهمیت اجا  تلقی شود  بلکه این موضوع مثل سایر ماموریت‌ها جزء ماموریت های اصلی آجا بوده و آجا به این موضوع اعتقاد دارد.


ایشان تاکید داشتند که دشمنان و معاندین سربازی را مورد هجمه قرار داده‌ و به دنبال تضعیف آن هستند  که آجا برای مقابله با ان برنامه‌ریزی کرده است.
 امیر موسوی اعلام نمودند که مسئله سربازی برای ما آنقدر اهمیت دارد که ما برای مدیریت و هدایت آن قرارگاه حضرت علی اکبر علیه السلام را تشکیل داده ایم.

 

همچنین سردار فرحی در جلسه ای دیگر با  امیر محمودی نیز به ورود جدی ارتش به مسئله مهارت‌آموزی تاکید نمودند و اشاره داشتند که معاونت های ذیربط و فرماندهان و مسئولین نیروهای آجادر این امر اهتمام جدی دارند و گزارش پیشرفت کار در سال ۹۹ را ارائه نمودند.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=2576

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha