9/29/2020 10:43:33 PM | سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
پنج شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱:۴۹
بررسی نحوه آموزش های مهارتی ورزشی در جلسه‌ای با حضور بعضی از مسئولین وزارت ورزش و جوانان
در روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۵/۸ در جلسه‌ای با حضور دکتر رنگرز مدیرکل دفتر آموزش های پایه و استعدادیابی ، رئیس سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی فدراسیون های همگانی، نایب رئیس فدراسیون هندبال، مدیرکل ورزش های همگانی و کارشناس آموزش پایه و استعدادیابی، به ریاست فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی نحوه آموزش مهارت ورزی بررسی گردید.

در روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۵/۸  در جلسه‌ای با حضور دکتر رنگرز مدیرکل دفتر آموزش های پایه و استعدادیابی  ، رئیس سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی فدراسیون های همگانی، نایب رئیس فدراسیون هندبال، مدیرکل ورزش های همگانی و کارشناس آموزش پایه و استعدادیابی، به ریاست فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی نحوه آموزش مهارت ورزی بررسی گردید.
در این جلسه ابتدا جناب آقای دکتر رنگرز اعلام نمود تمام تلاش ما این است که سهمیه ۴۰ هزار نفری برای آموزش مهارتی ورزشی را تکمیل کنیم، از ظرفیت ورزش‌های همگانی برای مهارت آموزی باید استفاده کنیم.
 فدراسیونهای ورزشی انگیزه و علاقه زیادی برای مهارت آموزی دارند و در این خصوص تاکنون با ۲۰ وزارتخانه صحبت شده است. ضرورت دارد بخشی از منابع مالی مورد نیاز تامین شود که در این صورت عملکرد چند برابر خواهد شد.
 سپس نایب رئیس فدراسیون هندبال اشاره نمود مهارت آموزی سربازان تدبیر مقام معظم رهبری است و یک تکلیف و وظیفه است. این موضوع یک اقدام ملی بوده و یک اقدام برد-برد برای قرارگاه و حوزه ورزش است. ظرفیت وزارت ورزش بیش از ۴۰ هزار نفر است؛ رئیس سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی فدراسیون همگانی نیز نکاتی را در خصوص اهمیت این موضوع بیان کرد.
سردار فرحی، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی با تاکید بر اینکه چنانچه وزارت ورزش عزم جدی برای انجام کار و آموزش سهمیه تعیین شده داشته باشد از سوی قرارگاه کمک های لازم صورت خواهد گرفت، اشاره داشتند کار سختی پیش رو ندارید، بلکه اگر همین ورزشکاران، مربیان، فارغ‌التحصیلان رشته تربیت‌بدنی و مهارت های مرتبط با ورزش را شناسایی و گواهی بدهید ظرفیت پر خواهد شد.
 سردار کمالی نیز اشاره کردند وزارت ورزش باید از ظرفیت سربازی برای مهارت آموزی جوانان استفاده کند و این موضوع برای سلامت جامعه ضروری است و تاکید داشتند ما سالانه تعداد قابل توجهی ورزشکار، مربی و فارغ‌التحصیل رشته تربیت بدنی داریم که شناسایی و صدور گواهینامه برای آنان بخش عمده‌ای از سهمیه را پر می‌کند ولی رشته های زیادی مرتبط با ورزش هستند که خوب است احصا شوند،مثلا اگر ما شناگر و مربی شنا داریم در کنارش نگهداری استخر هم یک مهارت است، ماساژور هم یک تخصص است یا نگهداری چمن و بسیاری مهارت های این جنسی وجود دارد.
 جناب آقای بختیاری مسئول میز وزارت ورزش و جوانان و نماینده تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح نیز نکاتی را بیان نمودند.
در نهایت هماهنگی گردید اولاً در رابطه با اختصاص بخشی از اعتبارات به حوزه ورزش با وزیر محترم ورزش و جوانان مکاتبه شود.
 در ثانی جلسه سه جانبه‌ای با حضور نمایندگان قرارگاه حوزه جوانان و حوزه ورزش وزارت ورزش برگزار شود.

روابط عمومی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=2542

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha