10/28/2020 6:36:37 PM | چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳:۱۴
مهارت آموزی به بیش از ۲ هزار سرباز در استان تهران
سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در سه ماهه ابتدایی سال ۲ هزار و ۲۳۹ سرباز در ۲۶۵ کارگاه در جوار پادگان‌ها در استان تهران آموزش‌های مهارتی کسب کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در سه ماهه نخست سال ۹۹ به ۳ هزار ۴۱۳ نفر در ۲۷ مرکز ثابت آموزش دولتی در استان تهران آموزش داده است. همچنین ۹ هزار و ۷۰۳ نفر در بیش از ۵۹۸ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد آموزش دیده اند.
 
نکته قابل توجه آن است که ۴۴ کارگاه آموزشی جواز کارگاهی در استان تهران راه اندازی شده است و ۲ هزار و ۶۱۶ نفر نیز درمراکز صنایع، جواز کارگاه‌ها و اصناف خدمات آموزشی دریافت کرده اند. ۲۶۵ کارگاه در جوار پادگان‌ها استان تهران ساماندهی شدند و در سه ماهه ابتدایی سال ۲ هزار و ۲۳۹ سرباز در آن آموزش دیده اند.
 
گفتنی است؛ از ابتدای سال تا پایان ماه خرداد ۴۲ کارگاه سیار آموزشی راه اندازی شده است و ۶۰۴ نفر در تیم‌های سیار در سه بخش شهری، روستایی و عشایر آموزش‌های مختلف دریافت کرده اند.
 
با راه اندازی ۱۷ کارگاه در جوار زندان‌های استان تهران ۴۱۸ زندانی مهارت کسب کردند، همچنین ۸ کارگاه آموزشی مشاغل خانگی راه اندازی شد و ۷۳ نفر در حوزه مشاغل خانگی آموزش دیدند.
 
نکته قابل توجه آن است که با راه اندازی ۵ کارگاه آموزشی ۱۳۴ نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از ابتدای سال دارای مهارت‌های مختلفی شدند، همچنین ۲۵۳ نفر کارگر ساختمان در بخش صنعت ساختمان مهارت‌های آموزشی کسب کردند.
 


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=2530

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha