8/5/2020 3:38:49 AM | چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸:۵۷
شرایط خروج مشمولان مقیمِ خارج «بازگشته به کشور در دوران کرونا»
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح شرایط خروج مشمولان غایب و غیر غایب مقیم خارج از کشور را که به علت شیوع کرونا وارد کشور شده بودند، اعلام کرد.

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور رئیس اداره انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در خصوص چگونگی خروج مشمولان مقیم خارج که به علت شیوع کرونا وارد کشور شده بودند، اظهار داشت: همه مشمولان وظیفه‌ای که در خارج از کشور در حال تحصیل بوده و با شیوع کرونا وارد کشور شدند، ممنوعیتی برای خروج ندارند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: فرآیند خروج مشمولان مقیم خارج بدین صورت است که باید ورودشان را وزارت امور خارجه تأیید کند یا در مورد دانشجویان علوم پزشکی وزارت بهداشت ورودشان را تأیید کند.

وی افزود: بعد از تأیید به وزارتخانه‌های متبوع، سازمان وظیفه عمومی خروج این دسته از دانشجویان را آزاد می‌کند.

امیر دریادار دوم رحیمی پور با تأکید بر این مطلب که خوشبختانه تاکنون در این مورد مشکلی گزارش نشده و فقط تعدادی انگشت شمار که دارای نقص در پرونده بودند دچار معطلی شده‌اند، اظهار داشت: اگر فرایندهای اداری طی شده باشد، سازمان وظیفه‌عمومی مانع خروج این دسته از افراد نخواهد شد.

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در این خصوص که آیا مشمولان غایب شامل این موضوع می شوند، گفت: این موضوع در مورد همه مشمولان چه غایب و چه غیر غایب صدق می کند؛ مشمولان غیرغایب که مشکلی برای خروج نداشته و به راحتی با تأیید مدارک می توانستند از کشور خارج شود فقط مشمولان غیر غایب دچار ابهام بودند که با تأیید مدارک ورودشان توسط وزارت امور خارجه می توانند به همان نحوی که وارد کشور شدند به کشوری که مقیم هستند، بازگردند.

منبع:‌ فارس نیوز


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=2494

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha