8/5/2020 3:36:55 AM | چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷:۲۲
حسن ابراهیمی، مسئول فناوری اطلاعات قرارگاه مرکزی مهارت آموزی نیروهای مسلح:
سربازان توانمندی خود را در سایت سرباز ماهر ثبت کنند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر ؛ حسن ابراهیمی، مسئول فناوری اطلاعات قرارگاه مرکزی مهارت آموزی در گفت و گویی با  پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر در خصوص سامانه های اطلاع رسانی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه گفت:
 
 
ما برای استفاده از فناوری اطلاعات به عنوان یک ابزار برای تسهیلگری ، در استراتژی های قرارگاه تصمیم گرفتیم که به صورت مشخص چهار سامانه را به کارگیری کنیم . یکی سایت اطلاع رسانی ما هست که با آدرس سرباز ماهر شناخته می شود.
 
که وظیفه اطلاع رسانی و توسعه اخبار و در دسترس قرار دادن اطلاعات عمومی را برای عموم کشور دارد فارغ از اینکه مخاطب این سایت سرباز باشد، والدین سرباز باشند یا تأمین کننده ای باشد که می تواند در این کار به ما کمک کند.
پس اولین مرجع رسمی انتشار اطلاعات و اخبار ما سایت سرباز ماهر است که با دومین ir در دسترس عموم مردم کشور قرار دارد.
استفاده از این سایت نیاز به عضویت و یا داشتن اطلاعات خاصی ندارد و موضوعات قابل ارائه در این سایت هم کاملا فاقد طبقه بندی اطلاعاتی است که در دسترس همه مردم قرار می گیرد.
 
 
ابراهیمی در ادامه خاطر نشان کرد:
 
 
در این سایت علاوه بر موضوعات اطلاع رسانی قرار بر این است که یک سری موضوعات نظرسنجی ، پرسش و پاسخ و موضوعاتی از این دست راه اندازی شود که در دست اقدام است و در سایت پیش بینی شده و به صورت آزمایشی چندین مرتبه پرسش و پاسخ و نظرسنجی را هم انجام داده ایم.
ما برای ارائه خدامات به  متقاضی اصلی طرح که سرباز است، سه منطقه عملیاتی را در نظر گرفته ایم؛ اولین منطقه عملیاتی قبل از خدمت،که تعریف شده است از نوجوان ۱۵ ساله تا زمانی که خودشان را معرفی می کنند به پلیس +۱۰ می توانند از این سامانه های ما استفاده کنند که حالا با توجه به اینکه فرد با دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس یا بالاتر به خدمت می آید میتواند این سن متغیر از ۱۸ تا حدود ۲۸ سال باشد.
برای منطقه قبل از خدمت یک سامانه ای طراحی شده است با مشارکت بخش خصوصی تحت عنوان سامانه سرباز ماهر که راه دسترسی به این هم از طریق  سایت ما هست و این سامانه به تمام کسانی که عضو این سایت هستند سرویس میدهد.یعنی کسی که میخواهد از خدمات این سامانه استفاده کند اول توسط کدملی و شماره تلفن همراه باید خودش را به سامانه معرفی کند و بعد میتواند از خدمات سامانه استفاده کند.
 
خدماتی که در این سامانه به متقاضی ارائه می شود قبل از خدمت شامل راهنمایی های شغلی ، خدمات مشاوره، خدمات آزمون  و خدمات آموزش را از طریق سامانه سرباز ماهر دریافت کند.که این کار با مشارکت تأمین کنندگان مجازی که قرارگاه معرفی کرده است انجام می شود از جمله سازمان فنی و حرفه ای، جهاددانشگاهی ، جهاد کشاورزی و تأمین کنندگان دیگری که تحت عنوان تأمین کننده مجاز به سامانه معرفی شده اند. تمام افرادی که قبل از خدمت وارد این سامانه می شوند و از خدمات این سامانه استفاده و موضوعات خود را پیگیری می کنند، در هنگام ورود به خدمت به محض اینکه تاریخ اعزام خود را وارد سامانه کنند با توجه به مهارت هایی که کسب کرده اند و سابقه ای که دارند امتیازی برایشان محاسبه میشود و این اختیار را دارند که از مشوق های ورود به خدمت استفاده کنند.همینطور که میدانید برای استفاده از طرح مهارت آموزی مشوق هایی برای قبل از خدمت، حین خدمت و بعد از خدمت در نظر گرفته شده است که سرباز بسته به نیاز خودش میتواند از این مشوق ها انتخاب کند.اولین محلی که می توانند مشوق ها را انتخاب کنند در سامانه سرباز ماهر ، بخش قبل از خدمت است.
کسی که در سامانه اطلاعات ، مهارت ها و گواهینامه هایی که گرفته است و علاقه مندی هایی که دارد را ثبت کرده است، متناسب با اطلاعاتی که ثبت شده امتیاز محاسبه می شود و اختیار برای انتخاب پنج مشوق به فرد داده می شود.
از جمله انتخاب سازمان محل خدمت ، انتخاب شهر  محل خدمت،تعجیل و یا تأخیر برای اعزام به خدمت و...اولین دست آورد ثبت نام در سامانه سرباز ماهر این است که شخص توانمندی های خودش را ثبت می کند و از مشوق ها استفاده می کند.
 
بخش دوم سامانه هایی که ما برای پوشش دادن خدمات فن آوری اطلاعات در قرارگاه داریم بخش حین خدمت است، فرد به محض اینکه خودش را به پلیس+۱۰ معرفی می کند پروفایل تکمیل شده اش اگر وجود داشته باشد به سامانه سرباز  انتقال پیدا می کند ، اگر نداشته باشد پروفایلی برای سرباز تشکیل می شود.از این به بعد تمام تغییرات مهارتی که برای یک سرباز اتفاق می افتد در سامانه حین خدمت ثبت می شود.از جمله دوره هایی که در حین خدمت می گذراند ، آزمون هایی که شرکت می کند، مشاوره هایی که می گیرد یا درخواست هایی را که برای پیگیری و ثبت موضوعات خودش در رابطه با اشتغال دارد اینجا ثبت می شود که بتواند از امکانات بعدی استفاده کند. اینجا هم مثل سامانه قبل از خدمت بر اساس مهارت هایی که متقاضی دارد امتیازاتی ثبت می شود که به محض دریافت کارت پایان خدمت می تواند از مشوق ها مجددا بهره مند شود.تفاوت سامانه حین خدمت با قبل از خدمت این است که سرباز به صورت شخصی و با یک آی دی و پسورد قابلیت بهره برداری از این سامانه را ندارد.تمام اتفاقاتی که در سامانه حین خدمت می افتد توسط فرماندهان در پادگان ها ثبت می شود، یعنی اگر سربازی درخواستی برای شرکت در دوره ای دارد یا اینکه اطلاعاتی به اطلاعاتش اضافه می شود توسط فرمانده مربوطه در همان یگانی که مستقر است ، اطلاعاتش در سامانه به روزرسانی خواهد شد.هرگونه تغییرات در اطلاعات سرباز باید توسط فرمانده انجام بشود.وقتی سرباز خدمتش تمام می شود ، همه اطلاعاتی که اینجا تجمیع شده است مجدد تحت عنوان یک پروفایل آماده می شود و تحویل سامانه بعد از خدمت می شود و به همراه کارت پایان خدمت و مشوق هایی که در حین خدمت تقاضا کرده است.
سامانه ای که بعد از خدمت را پوشش می دهد سامانه ای است تحت عنوان ماهر سان که درست مثل سامانه قبل از خدمت در بستر عمومی اینترنت کشور است و متقاضی میتواند از این سامانه استفاده کند . این سامانه در دسترس تمام سربازانی است که کارت پایان خدمت را گرفته اند. به محض اینکه هر سربازی کارت پایان خدمت را می گیرد اطلاعاتی از طریق سامانه وظیفه عمومی به صورت اتوماتیک منتقل می شود به سامانه ماهرسان.
سامانه ماهرسان در حال حاضر فقط برای سربازانی قابل دسترسی است که سال ۹۷ یا سال ۹۸ از خدمت وظیفه عمومی ترخیص شده اند.
در این سامانه هم خدمات متنوعی به متقاضیان ارائه خواهد شد که مهمترین اینها تسهیلگری و پیگیری اشتغال است.
خدماتی که در حوزه تسهیلگری ارائه می شود شامل خدمات مالی و خدمات اخذ مجوز از منابع مختلف برای ایجاد شغل است .
متقابلا تمام سربازهایی هم که اینجا عضو هستند اطلاعات مشاغلی که دارند و یا کسب کردند در سایت بارگذاری می کنند که هم به عنوان تجربه موفق در اختیار دیگران قرار بگیرد و هم تحت عنوان رصد شغلی قابلیت تحلیل را به تیم قرارگاه مهارت آموزی ارائه کنند.

لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=2493

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha