8/5/2020 3:56:26 AM | چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱:۱۲
حضور فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی در جلسه شورای عقیدتی سیاسی آجا
رئیس عقیدتی سیاسی آجا: طرح مهارت آموزی را به صورت اعتقادی دنبال می کنم.
سردار فرحی: از نظر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، سربازان سرمایه ملی کشور هستند و نباید احساس بطالت و اتلاف عمر کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر؛  امروز سه شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۲۷، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی به همراه معاون هماهنگ کننده و مشاور عالی قرارگاه و مسئول میز عقیدتی سیاسی در جلسه مسئولین شورای عقیدتی سیاسی آجا که به ریاست رئیس سازمان عقیدتی سیاسی اجا برگزار شد، شرکت نمود. در این جلسه ابتدا حجت الاسلام  گواهی در رابطه با تفاهم نامه ستاد کل نیروهای مسلح با رئیس دفتر عقیدتی فرماندهی معظم کل قوا سهمیه اجا جهت آموزش مهارت اموزی کارکنان وظیفه و اقدامات انجام شده و همچین موانع و مشکلات  سهمیه آجا جهت آموزش مهارت  مشکلات از جمله مشکلات مالی نکاتی را مطرح کرد.
 سپس مشاور عالی قرارگاه سردار کمالی با توجه به اینکه بعد از انقلاب حدود ۸ میلیون جوان  خدمت سربازی را  در آجا انجام داده و ترخیص شده‌اند و نزدیک ۵ میلیون آنها هنوز در احتیاط و ذخیره آجا هستند به ظرفیت سربازی برای توانمندسازی  و مهارت آموزی و خوشبین کردن جوانان به نظام و انقلاب اشاره کرد و تاکید نمود متاسفانه  بعضی جاها از این ظرفیت ملی خوب استفاده نمی‌شود و جوانان بدبین می شوند.
 لذا ازعقیدتی سیاسی برای همراهی و پرچم داری نهضت مهارت‌آموزی یاری طلبید.
 سپس سردار فرحی نکاتی را در خصوص مهارت آموزی مطرح کرد از جمله ایشان اشاره داشتند که مهارت‌آموزی مطالبه مقام معظم رهبری است و معظم له  تاکید دارند که جوانان سرمایه ملی کشور هستند و نباید احساس بطالت و اتلاف عمرکنند. 
بنابراین گزارش ایشان اعلام نمودند مهمترین کار ما کمک به اشتغال سربازان منقضی خدمت است و مهارت جاده رسیدن به اشتغال است.
 وی تاکید کرد ما برای رسیدن به اشتغال نقشه راه تهیه کرده‌ایم. و بناست با مشارکت حداکثری سازمان‌های نیروهای مسلح, وزارتخانه‌ها،سازمان‌ها و سایر دستگاه‌های غیر نظامی به هدف برسیم.
 سردار فرحی همچنین گام های رسیدن به هدف را نیز تشریح کردند.
 سپس حجت الاسلام فراهانی اعلام نمودند تفاهم‌نامه با سازمان تبلیغات به تازگی ابلاغ شده ، لذا هنوز اجرایی نشده است. ضرورت دارد تفاهم‌نامه با سازمان اوقاف و امور خیریه نیز امضا شود.
 وی اظهار کرد انشاالله امسال تعهد خود را انجام خواهند داد.
 ایشان همچنین موانع مهارت آموزی در عقیدتی سیاسی را بیان کردند.
 معاون هماهنگ کننده قرارگاه آقای دکتر اثباتی اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال را تشریح کردند. 
در پایان ریاست محترم عقیدتی سیاسی نتایج جلسه را  جمع بندی و براین اساس اعلام نمودند ، فرهنگ سازی با پرچمداری نهضت مهارت آموزی حتماً سرلوحه کار قرار گیرد  و همچنین اضافه کردند:
 مسئولین عقیدتی سیاسی در این رابطه آتش به اختیار هستند.
 به مهارت‌آموزی به صورت جدی ورود کنیم. اولویت به افراد ماهر در حال خدمت داده شود و به مهارتهایی ورود شود که منجر به اشتغال شود.

روابط عمومی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه 


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=2484

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha