10/28/2021 6:26:00 PM | پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
������������
لنبنین

اضافه خدمت انضباطی از آیین انضباطی حذف شده است

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت:طبق قانون، فرمانده می تواند بخش یا تمام اضافه خدمت کسانی که حسن اخلاق، رفتار و جدیت در انجام وظیفه داشته باشند، را ببخشد.

ادامه مطلب

بتائ

اضافه خدمت سربازی چگونه بخشیده می‌شود؟

چند روز پس از انتشار تصاویری از سرباز پلیس راهنمایی و رانندگی در حال تمرین دیکته با یک کودک کار اعلام شد که اضافه خدمت این سرباز مورد بخشودگی قرار گرفته است. همین موضوع بهانه‌ای شد تا شرایط بخشودگی اضافه خدمت سربازان را مورد بررسی قرار دهیم.

ادامه مطلب

dgfdhfjhjl

از طرح مجلس برای غایبان خدمت وظیفه تا ایده‌ی حرفه‌ای شدن سربازی / وجود بیش از سه میلیون مشمول غایب

اگرچه طبق قانون خدمت سربازی برای پسران بالای ۱۸ سال اجباری است اما این روزها یکبار دیگر ایده‌ای حرفه‌ای شدن سربازی مطرح می‌شود.

ادامه مطلب

یفتلد

ویژه مشمولان؛

فراخوان جذب پرسنل امریه ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه‌ها منتشر شد

فراخوان جذب پرسنل امریه ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور منتشر شد.

ادامه مطلب

سابلذز

رضایت ۹۷ درصد سرباز طلبه‌ها از خدمت در آموزش و پرورش

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش گفت: طی نظرسنجی سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰ از سرباز طلبه ها، ۹۷درصد اعلام کردند اگر قرار باشد دوباره سربازی برویم باز هم آموزش و پرورش را برای سربازی انتخاب خواهیم کرد.

ادامه مطلب

سربازی

آموزش تکاوری سربازان نزاجا + تصاویر

سربازان وظیفه پس از گذراندن دو ماه دوره تخصصی تکاوری در مرکز آموزش تکاوری شهید ابوالفضل شبان جهت ادامه خدمت سربازی خود به یگانهای تکاوری نزاجا تقسیم می شوند.

ادامه مطلب

قلس

معاون وزیر صمت خبر داد؛

طرح جدید وزارت صمت برای جذب سربازان نخبه

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت از موفق بودن به کارگیری سربازان نخبه در طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار خبر داد.

ادامه مطلب

صقغال

سربازی در کره جنوبی چگونه می‌گذرد؟

منتقدان سربازی اجباری می‌گویند که سیستم سربازی به ایجاد موسسه یا مکانی منجر شده که سوء استفاده و تبعیض را می‌پروراند و از قدرت اصلی مردان برای کار در جامعه می‌کاهد.

ادامه مطلب

ثلشبی

چرا سربازی اختیاری ضد عدالت است؟

تلاش موافقان لغو سربازی در حالی ادامه دارد که بسیاری از آن ها دلایل اصلی اجباری شدن این خدمت در قانون اساسی را از انظار و ادله های شان دورنگاه داشته‌اند. دلایلی که بارها در دوراندیشی های خردمندانه فرمانده کل قوا در پادگان های سرتا سر کشور به آن اشاره های مستقیم شده است. نزدیکان رهبر انقلاب می گویند ایشان تنها بیش از ۵۰بار در پادگان های تهران حضور پیدا کرده و از نزدیک با سربازان دیدار و گفتگو داشته اند.در حاشیه همین دیدار ها نیز به کرات از اهمیت نقش سرباز گفته اند و خواستار توجه ویژه به این رکن از نیروهای مسلح شده اند.

ادامه مطلب

یفاطقلیق

رای مهمی که درباره سربازی صادر شد

بر اساس رای دیوان عدالت اداری، دانشجویان و هنرجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اگر در حین تحصیل به سن خدمت وظیفه عمومی برسند، تا زمانی که به تحصیلات خود ادامه می دهند از اعزام به خدمت زیر پرچم معاف خواهند بود.

ادامه مطلب