11/27/2021 5:26:54 AM | شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰
������-��-��������-����
آزمون سنجش مهارت

سازمان فنی و حرفه ای اعلام کرد:

آغاز ثبت نام اینترنتی آزمون سنجش مهارت

ثبت نام اینترنتی هشتمین مرحله آزمون سنجش مهارت در حوزه های صنعت ساختمان و تفاهم نامه های سال جاری (صنایع دستی، فرش، نان، غله و...) شروع و تا نهم بهمن ماه ادامه دارد. متقاضیان باید به سامانه اعلام شده مراجعه و فرایند ثبت نام آزمون کتبی خود را به اتمام برسانند.

ادامه مطلب

 دومین آزمون مهارتی سربازان وظیفه

گزارش تصویری دومین آزمون مهارتی سربازان وظیفه

ادامه مطلب

دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور خبر داد:

تعامل پیام نور با اصناف و صنعت برای تحقق کارآفرینی

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به ابلاغ بخش‌نامه طرح تحول مهارت افزایی وزارت علوم، گفت: در بخش خصوصی با کانون انجمن های صنفی کارفرمایی و در بخش دولتی با سازمان فنی و حرفه ای برای تحقق ارتباط میان صنعت و دانشگاه و کارآفرینی در حوزه استارتاپی، تفاهم شده تا بتوانیم مهارت دانشجویان را در رشته تخصصی خود ارتقاء دهیم.

ادامه مطلب

کارورزی

با توجه به طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی صورت گرفت:

مهارت افزایی ۱۷ هزار دانشجو در بنگاه های اقتصادی

مدیرکل دفتر راهبري اجراي آموزش سازمان فنی و حرفه ای با اشاره به چگونگی صدور مجوز آموزش کارورزی به بنگاه های اقتصادی و طراحی سامانه جدید کارورزی جهت ثبت نام دانشجویان و متقاضیان آموزش، گفت: ۱۷ هزار و ۲۸۳ دانش آموخته دانشگاهی در راستای اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی از سال گذشته تاکنون برای فراگیری آموزش های مهارتی جذب بنگاه های اقتصادی شده اند.

ادامه مطلب

تفاهم فنی با پیام نور

با توجه به تفاهم‌نامه همکاری با سازمان فنی و حرفه ای انجام می‌شود:

مهارت‌افزایی شغلی دانشجویان دانشگاه‌های پیام نور

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و دانشگاه پیام نور تفاهم‌نامه‌ همکاری با هدف ارتقاء توانمندی دانش آموختگان پیام نور در کسب مهارت‌های شغلی و همچنین استانداردسازی آموزشی مشاغل فنی و حرفه ای را به امضا رساندند.

ادامه مطلب

دانش آموختگان دانشگاهی

با هدف افزایش قابلیت اشتغال و انتقال دانش صورت می گیرد:

تعامل بنگاه های اقتصادی و دانش آموختگان دانشگاهی

مدیرکل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان فنی و حرفه‌ای با اشاره به طراحی سامانه جدید کارورزی و مهارت آموزی، گفت: ۴ هزار و ۸۵۰ دانش آموخته دانشگاهی طی ۶ ماه اول سال با همکاری فنی و حرفه ای در بنگاه های اقتصادی جذب شده اند که با انتقال مهارت، تجربه و دانش میان این دو گروه، قابلیت اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی نیز بالا می رود.

ادامه مطلب

الگوی اشتغال سربازان

نماینده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در وزارت کار:

تعمیم «الگوی اشتغال سربازان» در تقویت بنیه اقتصادی کشور مؤثر است

نماینده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان این که دوره های آموزش فنی و حرفه ای برای سربازان رایگان است، افزود: اگر «الگوی اشتغال سربازان» را در کل کشور یا سازمان ها بسط دهیم، فوق العاده در تقویت بنیه‌ی اقتصادی کشور تأثیرگذار خواهد بود.

ادامه مطلب

صفر تا صد

سردار رفیق دوست در بازدید از مرکز آموزش فنی وحرفه ای بهبهان:

حضور سربازان در دوره های مهارت ‌آموزی زمینه ساز اشتغال آنان است

سردار رفیق دوست، دوره های آموزش و کسب مهارت حین خدمت سربازی را گامی ارزشمند برشمرد و افزود: حضور مستمر نیروهای مسلح بویژه سربازان در این دوره ها برای زمینه سازی اشتغال پس از خدمت فرصتی خوب و لازم است.

ادامه مطلب